Tréningy hasičského športu – zimná časť

Práca s deťmi nás baví a vidíme veľký zmysel rozvíjať ich potenciál. Na našich tréningoch hasičského športu sa veľa venujeme pohybovým aktivitám, či už sú to rôzne prekážkové dráhy s preskakovaním, podliezaním, behaním po kladine a podobne. Učíme sa s deťmi poskytovať prvú pomoc, viazať uzly (plochá spojka, lodná slučka, kotvový uzol, úväz na prúdnici) a samozrejme učíme sa poznávať aj naše hasičské vybavenie a schematické značky.

Veľa sa s deťmi hráme, lebo sme presvedčení, že ak chceme, aby sa venovali hasičskému športu, musí ich to samozrejme baviť. Hry bývajú často zamerané na rozvoj kondície, obratnosti, ale aj priestorovej predstavivosti. Čo je pre nás veľmi dôležitý aspekt, že sa to všetko snažíme robiť v naozaj kamarátskom duchu, kde síce existuje rešpekt a disciplína, no deti medzi nás chodia radi.

Ak sa chcete pridať medzi nás, berieme deti i dospelých. Vieme zapojiť naozaj každého, kto má chuť rozvíjať svoj potenciál a má chuť pracovať pre dobro našej spoločnosti.

V letnom režime (ktorý platí od 15.4.2022) sa stretávame v „cieľovej Rovinke“ resp podľa informácií o hasičskom krúžku