Branný deň v ZŠ Rovinka

branný deň

S deťmi robíme naozaj radi. Baví nás to a vidíme v tom veľký zmysel posúvať ich ďalej. Aj preto sme prijali výzvu a zorganizovali sme stanoviská pre dnešný branný deň pre prvý stupeň ZŠ Rovinka.
Decká absolvovali vedomostný kvíz, kde sa dozvedeli, že prvoradá je ich vlastná bezpečnosť až potom majú volať na číslo 150. S Filipom sme si povedali prečo nehasiť olej a elektrinu vodou a rozobrali sme kopec iných prípadov. Naučili sme sa základy prvej pomoci pod vedením našej Zuzky, kde sme tiež skúšali masáž srdca, či ošetriť iné zranenia. S Miškou a Kubom sme behali prekážkový beh a naši dvaja Peťovia nám ukázali, čo všetko sa vmestí do nášho „malého“ hasičského auta a je to vlastne malý zázrak, aké všetky druhy zásahov s ním dokážeme realizovať. Medveď nám zas ukázal, ako správne zaviazať niektoré uzly a na čo všetko ich vieme použiť, aj ako sa vie hasič spustiť dole zo strechy. No a náš Maťo okolo toho celého behal s foťákom, aby sme vám dnes mali čo ukázať v našej galérii.
Aby toho nebolo málo, ukázali sme za búrlivých ovácií, ako funguje práškový hasiaci prístroj.
Napriek tomu, že hore sú vymenované konkrétne mená jednotlivých hasičov, ktorí s nami strávili celé dopoludnie, musím jedným dychom povedať, že za tým celým stojí podstatne viac ľudí, ako len jednotlivci a že sme ako dobrovoľní hasiči jeden veľký tím ľudí so srdcom na správnom mieste.

Ak nás budete chcieť vidieť, alebo sa k nám dokonca pridať, máme práve otvorený nábor nových členov do hasičského krúžku. Tešíme sa na vás.