Tomáš Slimáček

Byť nový a prísť do kolektívu, kde človek nikoho nepozná je ťažké. Ale túžba pomáhať druhým býva silnejšia a tejto výzvy sa nezľakol ani Tomáš Slimáček a preto, sa pridal k nám. Je jedným z vodičov a strojníkov… No a my veríme, že toto rozhodnutie neľutuje.

Jmenuji se Tomáš Slimáček, mám 48let. Bydlím v Dunajské Lužné. Co mě přivedlo k DHZ. Pracuji jako řidič profesionál 27let a za tu dobu jsem viděl strašně moc nehod na silnicích. Vždy jsem obdivoval práci a profesionalitu hasičů u těchto zásahů včetně techniky. Toto mě přivedlo stát se součastí této velké rodiny jako člen v DHZ Rovinka kde jsem zařazen jako řidič-strojnik. Letošní rok byl pro mě zajímavý hlavně tím, že jsem mohl být u třech velkých požárů:

1. v Rovinke, 2. Ivánka pri Dunaji, 3. Rača.

S ostatními členami a kamárády s DHZ absolvujeme různá školení, zdokonaluje své vědomosti, aby jsme v případě potřeby mohli co nejlépe pomoci. Prostě na závěr člověk nikdy neví, kdy bude v situaci, kde bude potřeba pomoci druhému