Cvičenie robí majstra

Covid situácia nám neumožňuje s naším krúžkom hasičského športu stretnutia v ZŠ Rovinka. Využívame teda priestor v rámci domu služieb na hlavnej ulici, kúsok vedľa obecného úradu. Tento priestor nám neumožňuje rozvíjať naplno naše fyzické schopnosti. No v duchu hesla „cvičenie robí majstra“ sme sa aj v rámci posledného tréningu rozhodli zopakovať prvú pomoc.

Spolu s deťmi sme si zopakovali, ako máme postupovať, keď nájdeme ležať človeka na zemi. Vyskúšali sme si, ako asi vyzerá reálny hovor na tiesňovú linku. Ako majú opísať miesto, kde sa nachádzajú i keď nevedia svoju presnú adresu. Tiež sme si vysvetlili, že je dôležité skúsiť zohnať ku sebe pomoc. No a samozrejme sme si prakticky vyskúšali masáž srdca. Pri nej sme zistili, že to nie je až tak jednoduché. Zvlášť, ak naša technika ešte nie je dokonalá.

Zastávame názor, že cvičenie robí majstra. Preto budeme tieto činnosti trénovať aj ďalej. Pevne veríme, že ich decká, ktorým sa venujeme nebudú musieť nikdy použiť naostro. No sme presvedčení, že ak bude treba, tak sa nezľaknú. A možno práve oni zachránia ľudský život.

Chce sa ku nám pridať vaše dieťa? Radi ho medzi nami uvidíme. Stačí, aby ste vyplnili náš prihláškový formulár.
Ak chcete môžete kliknúť aj na prepojený link a dozvedieť sa viac o krúžku pre deti – hasičský šport pre deti v Rovinke,