Bc. Samuel Prítrský

Predstavovanie našich členov pokračuje a dnes Vám viac o sebe prezradí hlavný strojník DHZ Rovinka Bc. Samuel Prítrský.

Ahojte, volám sa Samuel Prítrský. V DHZ zastávam v súčasnosti funkciu hlavného strojníka a v DHZO som našiel svoje poslanie ako vodič, strojník. Študujem na inžinierskom štúdiu na Vysokej Škole Ekonomickej v Bratislave. Napriek tomu, že pochádzam z Hamuliakova som v roku 2019 vstúpil do DHZ Rovinka pri obnovení jej činnosti. Mojím osobným dôvodom na vstup bolo, že hasiči a pomoc ľuďom sa mi vždy páčili, a preto som sa k nim chcel pridať aj ja. Takže, keď som na facebookovej stránke Rovinka našiel príspevok od Mati Mandlíkovej o nábore členov do zboru, neváhal som a pridal som sa. Aj po 4 rokoch od vstupu stále neľutujem, že som sa tak rozhodol a som veľmi rád, že som spoznal veľa nových ľudí, ktorí sa mi stali druhou rodinou a môžem sa na nich vždy obrátiť. Sme odhodlaný kolektív pod vedením veliteľa Petra Moravčíka, ktorý je profesionálny hasič. Byť dobrovoľným hasičom je pre mňa potešenie, no zároveň aj veľká výzva naplniť očakávania, ktoré sú na mňa kladené zo strany veliteľa a kolegov. Tento tím ľudí znamená pre mňa veľa a verím, že spoločne sme tu pre Vás tam, kde nás potrebujete.