Výjazdy 02,03 – 2022

Meteorológovia vydali na dnes (30.1.2022) výstrahu pred silným vetrom, čo pre nás znamenalo pripraviť sa na možné problémy. Náš prvý výjazd bol k uvoľnenému oplechovaniu na budove na námestí za obecným úradom. Keďže plech plápolal vo vetre rovno nad vchodom do Morrisu, nevyzeral moc bezpečne. Plech nebolo možné bezpečne pripevniť nazad, preto bol odstránený a znesený dole zo strechy.

Fučalo celý deň a my sme sa tešili, že sme pred časom pomohli pri čistení vetrolamu na Železničnej ulici od suchých stromov a vetiev. Až na menšie konáre tam dnes nič vážnejšieho nehrozilo. No večer sme boli vyslaní na Hlavnú ulicu, kde padol strom rovno na cestu v smere na Šamorín. Strom sme popílili, cestu pozametali a vrátili sme sa na základňu.

V oboch prípadoch boli výjazdy realizované v zložení 1+3 a použité vozidlo Iveco Daily