Výcvik v hasičskom výcvikovom centre

cvičný požiar auta

Ak chceme pomáhať, nestačí nám len chuť byť osožní. Potrebujeme vedieť ako na to. Aj preto naši šiesti členovia obetovali svoj voľný víkend a strávili ho v hasičskom výcvikovom stredisku.
V rámci výcviku sme sa naučili a otestovali sme si svoje skúsenosti práce s rebríkom. Prehľadávali sme ruiny s cieľom nájsť zranených, poskytnúť im predlekársku prvú pomoc a dopraviť ich do bezpečia. V praxi sme si vyskúšali rozdiel pri hasení auta vodou a hasení auta penou. Naši strojníci – vodiči si vyskúšali jazdu zručnosti v neľahkom teréne a záver cvičenia bol zameraný na diaľkovú dopravu vody. Tú sme dopravovali od rybníka k cvičnému požiarisku na niekoľko stoviek metrov, kde po trase bolo rozmiestnených všetkých 5 DHZ so svojimi vozidlami Iveco Daily, aby sme zvládli zásobovanie na takúto veľkú vzdialenosť.
Veľmi dôležité bolo tiež pre nás uvedomenie si, že nás náš veliteľ pripravuje naozaj vynikajúco na reálne situácie a toto cvičenie bolo v mnohom len preverením našich zručností a získavaním praktických skúseností.